TT INTERCUP TJ Tatran KRPA Hostinné - TTC AND LEIE 4:3

Do nového ročníku evropského poháru nazvaného Intercup vkročili hráči TJ Tatran KRPA Hostinné na domácích stolech. Za soupeře měli klub z Belgie, konkrétně  třetiligový klub TTC AND LEIE. Domácí družstvo šlo do utkání v omlazeném složení Vítek Sixta, Petr Matuška a doplnil je veterán Sláva Kalenský. Za hostující družstvo nastoupila sedmnáctiletá belgická reprezentantka Sara Devos, mladík Axel De Jonckheere a zkušený Kurt Kind. Po slavnostním přivítání všech přítomných, které obstaral předseda klubu Petr Bartoš, zahájil utkání Vítek proti Kurtu Kindovi. Po dobrém začátku a slabší střední části nakonec v závěrečných setech nakonec ukázal herní jistotu a s notnou dávkou trpělivosti zvítězil v poměru setů 3:2. Ve druhém zápase pak náš nejmladší člen týmu Péťa vyzval čtvrtou nejlepší ženu Belgie Saru Devos. Po prvním vyhraném setu to vypadalo pro naše barvy nadějně, ale pak se přece jen projevila větší jistota soupeřky, kterou zúročila hlavně v závěrečném pátém setu na konečných 3:2. Za stavu 1:1 Sláva proti Axelu De Jonckheeremu nezaváhal a nedovolil belgickému mladíkovi ani set. V následující čtyřhře bohužel ve třech setech nestačil Vítek s Péťou na belgickou mládež a skóre bylo srovnané na 2:2. Za tohoto stavu bylo zapotřebí, aby si Vítek poradil s mladou soupeřkou. Bohužel ale stále lepšící se Sára byla proti a i když Vítek dělal co mohl, celkem snadno po třech setech soupeř vedl už 3:2. Na 3:3 pak v následujícím zápase srovnal ve třech setech Sláva v souboji veteránů proti Kurtu Kindovi. Rozhodující zápas tedy vyšel na Péťu, který nastoupil proti  Axelovi. Domácí hráč nepodlehl tíze okamžiku a trpělivým výkonem rozhodl už ve třech setech o konečném vítězství proti belgickému soupeři, když výsledkové skóre upravil na 4:3 pro domácí. V úvodním utkání po dramatickém vývoji vítězíme a budeme čekat na los, který určí dalšího soupeře.