Letní soustředění 2019/2020

Po měsíční letní pauze se naši stolní tenisté dali opět do práce. Letní příprava začala v našich podmínkách ke konci měsíce července společeně s pražským velkoklubem EL Niňo Praha. Trénovali jsme každý den vícefázově. Do letní přípravy byly vloženy mezinárodní turnaje mládeže Satelit. Letošní novinkou bylo soustředění v Itálii. 

 

 

Společné soustředění - Kotlářka Praha (EL NIŇO Praha) 24. - 28. 7. 2019

Již delší dobu jezdí pravidelně do našeho města na soustředění děti z hlavního města. Pražané mají velmi rozsáhlou členskou základnu a v širokém obsazení se účastní letních příprav. My se k nim s pravidelností přidáváme. Soustředění se skládalo z klasických tréninkových fází. Technické a fyzické části se prolínaly, děti na sobě tvrdě pracovaly. Ve velkém počtu přesahující počet 40 dětí bylo náročné vše zorganizovat. Zkušený extraligový hráč Petr Kaucký a jeho manželka Olga vše zvládli na jedničku, já jsem jim byl nápomocen v organizaci seskupení jednotlivých hráčských dvojic a ve vedení technické části na stolech. Děti absolvovaly v první dopolední části 3 hodiny namáhavého tréninku, v odpolední fázi jsme měli dvouhodinovou přípravu. Soustředění se vydařilo na výbornou a my se již těšíme na příští společnou přípravu. 

Soustředění Itálie - Sgonico (Benátsko) 24. - 29. 8. 2019

V posledním týdnu v měsíci srpnu jsme se s dětmi vydali na soustředění do Itálie. V městečku Sgonico jsme pod taktovkou velezkušeného reprezentačního trenéra juniorů Slovenské republiky Dušana Michalky odtrénovali s místním klubem spoustu hodin. Kromě tréninkového procesu si děti užily v rámci regenerace čisté moře a v době volna byla i kultura. Navštívili jsme překrásné habsburské sídlo zámek Miramare a přístavní město Trieste. Děti si vše řádně užily a po týdnu tvrdé dřiny jsme se vrátili nazpět do svých domovů. Poděkování za velmi vydařené soustředění patří paní Zdeňce Duškové a manželům Sixtovým, kteří byli po celou dobu soustředění velmi nápomocni. 

Společné soustředění - Lucembursko 19. - 23. 8. 2019

V předposledním srpnovém týdnu jsme v naší hale přivítali tradiční stolnětenisové tváře z Lucemburska. Příjemné oživení srpnových příprav nás neminulo ani tentokráte. V naší hale se trénovalo na 20 stolech ve dvou fázích doplněné o kondiční trénink pod taktovkou kondiční trenérky paní Zdeňky Duškové. Celé soustředění bylo zakončeno tradičním mezinárodním turnajem ,,Memoriál o putovní pohár Pepíka Šína" .