Letní soustředění 2017/2018

Po měsíční letní pauze se naši stolní tenisté dali opět do práce. Letos jsme se začali připravovat sice v domácím prostředí, zato společně s mládežnickými kluby zvučných jmen. První týden jsme měli společné soustředění s pražským velkoklubem Kotlářka Praha, ve druhém týdnu jsme přivítali děti z nedalekého Dobrého. Oba týdny byly velmi prospěšné, děti poznaly nové sportovní kamarády a vytvořené „neznámé” sportovní prostředí bylo pro všechny sportovce příjemným zpestřením.

 

Společné soustředění - Kotlářka Praha (EL NIŇO Praha) 24.-28.7.2017

Již delší dobu jezdí pravidelně do našeho města na soustředění děti z hlavního města. Pražané mají velmi rozsáhlou členskou základnu a v širokém obsazení se účastní letních příprav. My jsme se k nim letos přidali poprvé a pevně věřím, že se naše nová družba prohloubí do většího rozsahu a naše kluby budou v budoucnu více spolupracovat. Soustředění se skládalo z klasických tréninkových fází. Technické a fyzické části se prolínaly, děti na sobě tvrdě pracovaly. Ve velkém počtu přesahující 40 dětí bylo náročné vše zorganizovat. Zkušený extraligový hráč Petr Kaucký a jeho manželka Olga vše zvládli na jedničku, já jsem jim byl nápomocen v organizaci seskupení jednotlivých hráčských dvojic a ve vedení technické části na stolech. Děti absolvovali v první dopolední části 3 hodiny namáhavého tréninku, v odpolední fázi jsme měli dvouhodinovou přípravu. Na dětech byl znát vzájemný respekt, což přispívalo k lepší tréninkové morálce. Soustředění se obešlo bez zdravotních komplikací, na závěr se uskutečnil turnaj, ve kterém kraloval druhý hráč republikového žebříčku v kategorii staršího žactva pražský talent Matěj Stach.

Společné soustředění - SK Dobré 31.7.-4.8.2017

Ve volném víkendu děti nabírali síly do další přípravy, ta se naplno rozběhla v pondělí 31. července. Společně s hráči z SK Dobré jsme ladili formu ve sportovní hale. Útočiště jsme měli v městském hotelu Dorinka. Majitelům hotelu touto cestou velmi děkuji za příjemné prožití celého soustředění. Každodenní tři tréninkové fáze doplněné ranním během dávaly záruku větších objemů, které by měly být znát v dalších týdnech příprav. Soustředění bylo zaměřené zejména na technickou část, v pozadí byla samozřejmě i tolik potřebná fyzická kondice. V počtu 20 dětí a 2 trenérů vše probíhalo dle předem připraveného časového harmonogramu. Děti se snažily, nikdo nechtěl zůstat pozadu.

Na vše dohlížel především velezkušený a velmi úspěšný dlouholetý reprezentační trenér pan Aleš Sviták, který momentálně působí na Dobrém. Jeho samotná účast, náhled na sport, dlouholeté zkušenosti ověnčené i zahraničním angažmá byly k nezaplacení.  Týdenní příprava proběhla na výbornou a po troše toho nezbytně nutného odpočinku můžeme nadcházející týden opět tvrdě pracovat.

Společné soustředění - Lucembursko 21.-27.8.2017

V předposledním srpnovém týdnu přivítáme u nás doma hráče z Lucemburska. Již tradičně se k nám vracejí na společné soustředění známé stolnětenisové tváře. Příjemné oživení srpnových příprav nás nemine ani tentokráte a my se na ně už teď těšíme. Celé soustředění bude zakončeno v sobotu 27. srpna 2017 již 18. ročníkem mezinárodního Memoriálu o putovní pohár Pepíka Šína. Turnaje se pravidelně zúčastňují i extraligový hráči naší nejvyšší soutěže.