Stolní tenis dospělých v Hostinném

Členská základna dospělých činí zhruba 40 aktivně hrajících hráčů a hráček. Ti jsou rozděleni dle výkonnosti do jednotlivých týmů. V ročníku 2019/2020 startujeme v celostátní druhé a třetí lize mužů, v Královehradecké divizi a v Krajském přeboru. K tomu máme několik týmů v Regionálních přeborech. 

Ve druhé lize mužů končíme ve většině případů v popředí ligové tabulky. Máme velmi vyrovnaný tým, který letos posílil Roman Zavoral. Roman je vynikající hráč ze zkušenostmi z německých soutěží a náš klub v něm má ohromnou oporu. I díky jeho angažování jsme letos chtěli hrát opět přední příčky, případně se pokusit o postup do play-off.  Stálicí a ,,otcem " ,,A" týmu zůstává Sláva Kalenský. K němu se řadí dnes již ostřílení borci Jakub Voňka, Vojtěch Rýgl a náš nejlepší junior Jakub Valeš. Prioritu pro letošní ročník mužů jsme si stanovili ve 3. lize. Chceme z této soutěže postoupit a uděláme pro to vše. ,,B" tým má na starosti velezkušený hráč Richard Šváb, který je obklopen mladými hráči, kteří budou pro klub v budoucnu přínosem. I v tomto týmu jsme posílili a to o Daniela Miffka, který působil v druholigovém Kolíně. Dalšími hráči jsou navrátilec a stolnětenisový srdcař Rudolf Štrobl a naši kadeti Vítek Sixta a Luboš Šorm. Hráčské kádry jsme tedy měli pohromadě a věříme ve velmi dobré výsledky našich stolních tenistů. V krajských soutěžích nastupují vedle ostřílených borců Petra Bartoše, Tomáše Drahotského, Láďi Dymáka a Daniela Sixty naši mladí odchovanci. Ti se v těchto soutěžích mají šanci postupně propracovat až do ligových soutěží. V Regionálních přeborech hrají hráči, kteří mají stolní tenis jako koníček bez rozdílu věku. 

Náš ,,A” tým pravidelně startuje  v mezinárodní soutěži pořádané ETTU.  Jedná se o TT Intercup. V něm v posledních ročnících dosahujeme velmi dorých výsledků.

Kromě mezinárodních pohárových soutěžích jsme pravidelnými účastníky Českého poháru mužů. V něm jsme již dvakrát za posledních 5 let vybojovali čtvrtfinálovou účast. 

Cílem do nadcházejících sezón je co nejvíce zapracovat naše mladé hráče do všech úrovní soutěží dospělých.  

Každoročně na konci sezóny v měsíci červnu pořádáme mezinárodní turnaj veteránů s názvem  ,,Velká cena ČMKV”. Tohoto velkého turnaje se účastní hráči z Polska, Slovenska a jiných evropských zemí.