Stolní tenis dospělých v Hostinném

V našem klubu se do sportovního dění aktivně zapojuje necelá padesátka stolních tenistů. Ti jsou rozděleni dle výkonnosti do jednotlivých týmů. V ročníku 2020/2021 startujeme v celostátní druhé lize mužů, v které máme poprvé v historii klubu dva týmy. Nadále nás můžete vidět v Královehradecké divizi, v Krajském přeboru I. a II. třídy. K tomu máme několik týmů v Regionálních přeborech. 

Ve druhé lize mužů máme pro letošní ročník dva týmy. Náš cíl pro družstva je stabilizovat soutěže, v případě ,,A" týmu skončit nejhůře do 4. místa. Klub v létě na vlastní žádost opustil Roman Zavoral. Namísto něj se nám podařilo zajistit plnohodnoznou náhradu. Libor Vaculovič je velká posila a my si od jeho působení hodně slibujeme. Vojta Koubek je další posilou. Od Vojty očekáváme stabilní výkony a soudržnost v týmu. Tým ve složení Libor Vaculovič, Vojtěch Koubek, Jakub Voňka a Vojtěch Rýgl má velkou kvalitu a my se těšíme na výsledky atakující přední příčky druholigové tabulky. Druhý tým ve 2. lize mužů budou hrát o záchranu soutěže. Vedle lídra Slávy Kalenského budou nastupovat mladí odchovanci klubu. Letošní ročník pro ně bude náročný, ale věřím, že vše důstojně zvládneme a soutěž udržíme i pro příští ročníky.  Ligové hráčské kádry jsou známy. V krajských soutěžích budou nastupovat další  mladí hráči vedle zkušených stolních tenistů jako jsou Petr Bartoš, Tomáš Drahotský, Láďa Dymák, Dan Sixta a další. V regionálních přeborech hrají hráči, kteří mají stolní tenis jako koníček. 

Náš ,,A” tým pravidelně startuje  v mezinárodní soutěži pořádané ETTU pod názvem TT Intercup. V něm jsme letos dosáhli na úplný vrchol, když jsme zvítězili v jedné z části TT Intercupu!!!

Kromě mezinárodních pohárových soutěžích jsme pravidelnými účastníky Českého poháru mužů. V něm jsme již dvakrát za posledních 5 let vybojovali čtvrtfinálovou účast. 

Cílem do nadcházejících sezón je co nejvíce zapracovat naše mladé hráče do všech úrovní soutěží dospělých.  

Každoročně na konci sezóny v měsíci červnu pořádáme mezinárodní turnaj veteránů s názvem  ,,Velká cena ČMKV”. Tohoto velkého turnaje se účastní hráči z Polska, Slovenska a jiných evropských zemí.