Stolní tenis dospělých v Hostinném

Členská základna dospělých činí téměř 40 aktivně hrajících hráčů a hráček. V ročníku 2016/2017 jsme přihlásili do soutěží celkem 5 týmů. Od těch nejnišších konkrétně regionálního přeboru 2. třídy až po tu nejvyšší 2. ligu mužů. To je prozatím výstavní skříň klubu. Rezerva prvního týmu nastupuje v nejvyšší krajské soutěži Divizi. V pořadí třetí družstvo hraje Krajský přebor 2. třídy. Zbylé týmy nastupují v Regionálních přeborech první a druhé třídy.

V druhé lize mužů končíme v posledních ročnících na předních příčkách. I v letošní sezóně tomu není jinak. Máme věkově mladý tým, který má velkou kvalitu. Tvoří ho hráči Jaroslav Kalenský ( dlouhodobě opora týmu), Jakub Voňka (talentovaný čtyřiadvacetietý hráč), Rudolf Štrobl ( svými výsledky velmi spolehlivý hráč) a Vojtěch Rýgl ( nováček týmu).  Po polovině sezóny jsme na krásné třetí příčce. Ambice a cíle jsou postup do 1. ligy do dvou let. V Divizi mužů nastupují vesměs odchovanci a vedou si více než dobře. V Krajském přeboru dostává příležitost naše mládež, která se vedle zkušených hráčů otrkává a sbírá cenné zkušenosti. Vedle Daniela Sixty, Ladislava Dymáka, Lukáše Dymáka nastupují kadeti Jakub Valeš, Matěj Klimenta a Michal Antoš. Cílem pro tento tým pro letošní sezónu je setrvání v soutěži. Pro nadcházející sezóny pak postup do vyšší soutěže. V regionálních přeborech hrají hráči, kteří jsou věkově již veteráni a hrají sport pro radost.

Náš ,,A” tým pravidelně startuje i v mezinárodní soutěži pořádané ETTU.  Jedná se o TT Intercup. I v něm dosahujeme velmi dorých výsledků.

V nadcházející sezóně budeme nastupovat v ženské dlouhodobé soutěži.  Pro první rok naskočíme do Divize žen a ihned v prvním ročníku budeme usilovat o nejvyšší příčky. Odchovankyně klubu mají velmi dobrou sportovní výkonnost a je v jejich silách postup do 2. ligy.

Cílem do nadcházejících sezón je postup prvních třech týmů do vyšších soutěží. Musíme vytvářet pozice pro nastupující generaci hráčů, kteří potřebují sportovní vzory a dostatečnou možnost nastupovat v ligových soutežích.

Každoročně na konci sezóny v červnu pořádáme mezinárodní turnaj veteránů ,,Velká cena ČMKV”. Pravidelně se tohoto velké turnaje účastní hráči z Polska, Slovenska a jiných evropských zemí.