Historie našeho klubu

Oddíl stolního tenisu patří k nejstarším sportovním klubům v Hostinném. Byl založen v roce 1945 panem F. Šoulavým. Nasledně se k němu v roce 1946 připojil pan Josef Šín.

Mistrovské soutěže se začaly v Hostinném hrát v lednu roku 1946. Ve své historii vychoval oddíl řadu dobrých hráčů, kteří proslavili Tatran a město Hostinné. Družstvo žen se v sezóně 1974-75 probojovalo do II.ligy. Žačtvo se v letech 1967-70 zařadilo mezi nejlepší v celostátním žebříčku. V sezóně 1969-70 vybojovalo družstvo starších žáků na přeboru České republiky 2.místo a na přeboru Československé republiky 3.místo. Ve dvouhrách a čtyřhrách jsme na přeboru Československé republiky obsadili druhé, dvě pátá a šesté místo. Tyto úspěchy znamenaly, že se naši hráči začali zúčastňovat reprezentačních soustředění této věkové kategorie.

Odchovanci Tatranu hráli a ještě hrají v mnoha známých oddílech - Spartě Praha, Rudé hvězdě Praha, Poděbradech, Plzni, Přimdě, Hradci Králové atd. Lída Šmídová-Benešová se dostala až do reprezentace Československé republiky. Milena Roudná-Pokorná byla v nominaci na Mistrovství světa v Sarajevu v barvách Kanady.

Dnes máme k dispozici novou nádhernou sportovní halu, ve které se nachází i herna pro stolní tenis. Tyto podmínky nastartovaly nový zájem veřejnosti o stolní tenis v našem městě. Přišel pan Richard Šváb, výborný hráč i trenér. Díky němu dnes máme opět v oddíle spoustu mladých hráčů. Naše "A"družstvo mužů v sezóně 2012-2013 slavilo historický postup do II.ligy. Pravidelně jsme také začali hrát evropský pohár TT-Intercup.