Krajské přebory Královehradeckého kraje 2018

Nejmladší žactvo

Jakub Sivák, Petr Matuška, Bára Antošová

V této věkové kategorii byl do role největšího aspiranta na Titul pasován náš Jakub Sivák. Jakub hrál po celou dobu turnaje velmi dobře, své soupeře přehrával a finálová účast byla na světě. Tam na něj čekalo obrovské překvapení celého turnaje v podobě Petra Matušky. Náš hráč předvedl skvělé výkony, porazil všechny své protihráče a po zásluze se poprvé ve své kariéře prodral do finále. O to cennější to bylo, protože se jednalo o první finále pro hostinské barvy v jeho dlouhodobé historii!!! Samotné klání dvou nejlepších hráčů bylo opravdovým zážitkem pro všechny účastníky. Kluci si nic nedarovali, rozhodnout musel až pátý set. V něm byl lepší Jakub Sivák, který zúročil své větší hráčské zkušenosti a po zásluze zvítězil!!! Kluci přidali Titul i ve čtyřhře a tak se nesmazatelně zapíší do kroniky klubu!!!

Jakub Sivák (zlato) a Petr Matuška (stříbro)

V dívkách jsme ve startovním poli měli jedno želízko v ohni v podobě Báry Antošové. Ta si bez problémů dokráčela až do finále, kde ji čekala první hráčka žebříčku ČR Vendula Šichanová (SK Dobré). Bára bojovala, nechala za stolem všechny své síly, ale soupeřka je v této době lepší a po zásluze zvítězila. Bára se Titulu Krajského přeborníka přeci jenom dočkala a to ve čtyřhře právě se Šichanovou!!!

Mladší žactvo

Vítek Sixta, Jakub Sivák, Petr Matuška, Bára Antošová

Na obrovský sobotní úspěch jsme chtěli alespoň z části navázat i v neděli.
V mladším žactvu jsme favoriti na Titul rozhodně nebyli, ale touha byla hnacím motorem za konečným triumfem. A kdo byl hlavní hvězdou celého dne…. Náš Vítek Sixta. Ten se na turnaji potkal s herní pohodou a psychickou stabilitou, což mu napomohlo k famózní jízdě celým turnajem. Ale krok po kroku. Ve dvouhře si hostinnská naděje se svými soupeři vcelku bez problému poradila a po zásluze se probojovala až do finále. V něm na Vítka čekal velký favorit Luboš Šorm (Sokol Hradec Králové).  Hráč patřící do osmičky republikového žebříčku byl dle papírových předpokladů předčasný vítěz. Sport je krásný v tom, že předpoklady jsou jedna věc a realita druhá. Vítek odehrál nejspíš svůj dosavadní životní zápas, bojoval o každý míček, touha zvítězit byla větší než ta soupeřova. Po pětisetové bitvě mohl náš hráč vítězně zvednout ruce nad hlavu!!! Vítek k tomuto triumfu přidal další dvě zlata. Ve čtyřhře spolu s Jakubem Sivákem a ve smíšené čtyřhře spolu s Bárou Antošovou!!!

Vítek je první hráč klubu, který získal v mládežnické kategorii na jedněch přeborech 3 zlaté medaile!!!

GRATULACE VÍTKU!!!

Jakub Sivák a Bára Antošová postoupili po velmi dobrých výkonech ze skupiny do hlavní soutěže. Ve čtvrtfinále již na své soupeře nestačili. Petr Matuška měl v základní skupině hráče, kteří byli jednoduše lepší. Vše si vynahradil celkovým vítězstvím v útěše.