TT INTERCUP 2022/2023

V sobotu  22.10. 2022 družstvo TJ Tatranu KRPA Hostinné sehrálo první utkání evropského poháru TT-Intercup ročníku 2022/23. Los určil našemu týmu soupeře ze Sardínie ASD Marcozzi. Domácí družstvo šlo do utkání ve složení Richard Schwab, Sláva Kalenský a Kuba Valeš, připraven byl též Petr Bartoš. Za hostující družstvo nastoupil do dvouher Stefano Sedda, patnáctiletý Filippo Picciau a zkušený veterán Luigi Cesare Mozzi.
Po slavnostním nástupu první dvouhru obstaral Sláva proti Stefanu Seddovi, kterého deklasoval v poměru setů 3:0. Ve druhém zápase pak Richard vyzval k mezigeneračnímu souboji patnáctiletého Filippa Picciaua. Italský mladík vzdoroval jen v prvním setu, pak už se ukázal výrazný výkonnostní rozdíl a zkušenosti našeho matadora, které znamenaly výsledek taktéž 3:0. Během třetí dvouhry pak náš mladík Kuba zaváhal proti Luigi Mozzimu jen v prvním setu. Poté již zúročil jeho stále se lepšící ligovou formu a po soustředěném výkonu přehrál zarputilého soupeře v poměru 3:1. Celkové skóre pak upravila následující čtyřhra, do které zasáhla i Petr Bartoš, kdy se Slávou vyprovodili dvojici Mozzi-Picciau opět ve třech setech. Velmi dobrý Petrův výkon přivedl přítomné věrné divácky do varu a výsledek 3:0 znamenal celkové skóre 4:0 a další vítězství našeho klubu v mezinárodním utkání.