TT INTERCUP - 1. místo pro TJ Tatran KRPA Hostinné!!!

Ve středu 8.5.2024 sehrálo družstvo TJ Tatran KRPA Hostinné finále letošní nadstavbové části TT-Intercup 2023/24 s názvem Kurt Posiles Trophy.  Po úspěšném semifinálovém utkání v Paříži s týmem Charenton T.T. se souboj o prvenství konal tentokrát na půdě německého týmu Tischtennisclub Allround Immelborn. Za domácí družstvo z duryňského Immelbornu nastoupil Frank Lauterbach (1989), Armen Torosjan (1989) a Jan Schmidt (1973). Barvy Hostinného pak hájil Tomáš Drahotský, veteráni Richard Schwab a Sláva Kalenský, a pro čtyřhru byl ještě připraven trumf v podobě prezidenta oddílu Petra Bartoše. Po slavnostním nástupu v útulném sportovním stánku a velmi přátelské atmosféře před 40 diváky k prvnímu zápasu nastoupil Tomáš proti favorizovanému Franku Lauterbachovi. Na Tomášovi vůbec nebyla vidět únava z šestihodinové cesty a po úspěšně zvládnuté koncovce prvního setu a v takticky velmi dobře zvládnutém utkání si nakonec připsal vítězství i v dalších dvou setech a mohl se radovat ze svého příspěvku k vedení hostů z Hostinného. Ve druhém zápase Richardovi vzdoroval uvolněně a technicky velmi dobře hrající Jan Schmidt, příznivé průběžné vedení 2:1 musel pojistit proti neustále se lepšícímu se protihráči až v rozhodujícím pátém setu.  K dalšímu utkání proti Slávovi nastoupil bojovný Armen Torosjan. Domácí hráč i přes velkou dávku snahy a množství zajímavých výměn tahal celý zápas za kratší konec. Při průběžném vedení 3:0 pro hosty by výhra v následující čtyřhře znamenala celkový triumf, ale dvojice Tomáš s Petrem si bohužel neporadila s dvojicí Lauterbach – Torosjan. Domácí v tomto utkání působili o něco jistěji a dovolili soupeřům zisk pouze jednoho setu. V pátém zápase si ale Richard ve čtyřech setech plných divácky atraktivních výměn nakonec poradil s výborně hrajícím obranářem Frankem Lauterbachem, což vedlo ke konečnému skóre 1:4 pro hosty z Hostinného a celkovému vítězství ve finále Kurt Posiles Trophy letošního ročníku TT Intercup!!!