TJ Tatran KRPA Hostinné ve finále nadstavbové části TT Intercup!!!

neděli 19.3.2023 družstvo Tatranu Hostinné sehrálo semifinálové utkání Kurt Posiles Trophy letošního ročníku TT-Intercup  2022/23, tentokrát na domácí půdě se soupeři z německého Essenu, týmu DJK Franz-Sale-Haus Essen. Za družstvo hostů nastoupil Gianni Ducrée, Kai Schlowinsky a Christian Weber, zHostinné pak Kuba Valeš a veteráni Richard Schwab a Sláva KalenskýPo slavnostním ceremoniálu k prvnímu zápasu nastoupil Kuba proti Giannimu Ducréeovi. Zaváhal pouze v prvním setu, kdy na něho zřejmě dolehla tíha úvodního zápasu, v dalších třech setech si už ale se soupeřem poradil a zvítězil 3:1. Ve druhém zápase jedniček obou týmů Richard nejprve domácí hladce vyhrál první set, další sety se pak už ale díky zlepšujícímu se výkonu opory hostujícího týmu rozhodovaly v koncovkách, kdy Richard sice ztratil třetí set, čtvrtý ale opět proměnil ve vítězný. Během třetí dvouhry pak Slávovi příliš velký odpor nekladl Christian Weber, a po celkem jednoznačných třech setech už domácí vedli celkově 3:0. Následovala čtyřhra, kdy dvojice Richard se Slávou přehrála ve třech koncovkách dvojici Schlowinsky-Weber, což znamenalo celkové vítězství 4:0 a postup do finále letošní nadstavbové části TT-Intercup 2022/23 s názvem Kurt Posiles Trophy!!!