SKUPINOVÁ FÁZE TT INTERCUP 2018

KTS Gliwice „A” - TJ Tatran KRPA Hostinné ,,A”

5 : 2

V sobotu 3. 11. 18 se uskutečnilo utkání nového ročníku evropského poháru TT-Intercup 2018. Po loňské neuvěřitelné spanilé jízdě bude obtížné na konečný výsledek navázat. Ve sportu je ale možné téměř vše. Výprava ve složení Richard Šváb, Jakub Voňka a Vojta Rýgl vyrazila do polských Gliwic, aby změřila síly s místním celkem hrajícím 2. polskou ligu. Letošní ročník se oproti předcházejícím sezónám hraje odlišným systémem, který zaručuje sehrání minimálně 3 utkání. Zahajuje se tříčlennými skupinami, z kterých se družstva nominují do další úrovně, kde je již uplatňován vyřazovací systém.

Po přátelském uvítání a představení všech zúčastněných nastoupil k první dvouhře Richard Šváb proti mladému Aleksandru Lilienovi. Na polském hráči byla proti papírově zdatnějšímu soupeři znát odhodlanost, která měla oporu v bouřlivém domácím prostředí, Richard však po prohraném prvním setu utkání otočil na konečných 3:2. K dalšímu zápasu pak nastoupil Kuba Voňka proti Sebastianu Lubasovi. Domácí hráč zúročil své zkušenosti z jeho účinkování v první polské lize, Kuba nenašel na polského soupeře žádnou zbraň, a tak utkání bohužel skončilo celkem jasným výsledkem 0:3 pro domácí. Bohužel ten samý průběh měl i třetí zápas mezi Vojtou Rýglem a Bartoszem Kwodawskim, takže před čtyhrou to bylo z pohledu hostí z Hostinného už 1:2. Na stůl pak nastoupila k důležitému utkání sehraná dvojice Šváb - Voňka a pár Lilien - Lubas. Slibně rozehrané utkání však nakonec naše dvojice nedokázala dotáhnout do vítězného konce a podlehla 8:11 v pátém setu. Když se potom Richardovi nepodařilo v jinak divácky velmi atraktivním utkání zdolat Sebastiana Lubase, a podlehl 1:3, bylo celé utkání rozhodnuto a za stavu 1:4 se již jen dohrávalo. Skóre korigoval po zlepšeném výkonu Vojta Rýgl, když zvítězil nad Aleksandrem Lubasem 3:2 a celkový výsledek pak na konečných 2:5 upravil Kuba Voňka, když podlehl 2:3 Bartoszi Kwodawskému.

Body: Ríša Šváb 1 bod, Vojta Rýgl 1 bod, Jakub Voňka 0 bodu

TJ Tatran KRPA Hostinné ,,A” - TTC Rot Gold Porz ,,A”

2 : 5 

V pátek 16. 11. 18 se uskutečnilo utkání 2. kola skupiny H evropského poháru TT-Intercup 2018/19, kdy do Hostinného přijel velice silný tým z německého Kolína nad Rýnem – TTC Rot Gold Porz, hrající prim ve své skupině čtvrté německé ligy.
O tom, že hosté v žádném případě utkání nepodcenili, svědčil již jejich příjezd s předstihem v noci ze čtvrtka na pátek. V prvním kole skupiny si lehce poradili s našim minulým soupeřem z polských Gliwic. Nutno ale podotknout, že z hráčů, kteří proti našim nastoupili před 14 dny v Gliwicích, hrál v Německu pouze mladý Aleksandr Lilien. Přesto budilo skóre 7:0 respekt. Domácí družstvo nastoupilo do utkání na dvou stolech v nejsilnějším složení Richard Šváb, Jakub Voňka a Vojta Rýgl. Po přátelském uvítání všech přítomných, představení všech zúčastněných aktérů a vyslechnutí hymny obou zemí nastoupil k první dvouhře Vojta Rýgl  proti Felixi Kleebergovi /1999/. Dva sety držel krok, ale v koncovce se vždy projevila herní kvalita soupeře, která znamenala konečný výsledek 0:3. K dalšímu zápasu pak nastoupil Kuba Voňka proti  soupeřově lídrovi Thomasu Pellnymu /1995/. Kuba nenašel na sokovu jistou ofenzivní hru žádnou zbraň, od samého začátku tahal za kratší konec a tak utkání bohužel skončilo jasným výsledkem 0:3 pro hosty. Bohužel ani richardovi se nepovedl začátek dalšího utkání, ke kterému nastoupil proti Sebastianu Röllovi /1998/ a prohrával již 0:2. Zlepšeným a bojovným výkonem, kterým strhnul i diváky k hlasitému povzbuzování, dokázal utkání otočit na svou stranu a výsledkem 3:2 přiblížil mužstvo opět k soupeři na dostřel. K veledůležité čtyřhře pak na stůl nastoupila sehraná dvojice Šváb-Voňka a pár Pellny-Kleeberg. Ve velmi kvalitním utkání soupeř prokazoval výraznou sehranost dvojice, které však domácí pár zdatně sekundoval. Diváci měli možnost vidět technicky velmi zajímavé výměny, ve kterých však byli soupeři z Porzu přece jen o něco jistější a výsledkem 3:0 posunuli tým směrem k celkovému vítězství. Když se potom Vojtovi nepodařilo najít recept na bezchybnou hru jedničky soupeře Thomase Pellnyho a hladce podlehl 0:3, bylo celé utkání rozhodnuto. Stále však šlo o to, že pro další úroveň turnaje bude velmi důležité i celkové skóre obou utkání ve skupině, takže stále bylo o co hrát. Skóre na 2:4 korigoval po výborném výkonu Richard, když bouřlivé atmosféře zvítězil nad Felixem Kleebergem 3:2 a celkový výsledek  pak na konečných 2:5 upravil Kuba Voňka, když podlehl smolně v koncovkách setů 1:3 Sebastianu Röllovi.

Body: Ríša Šváb 2 body, Vojta Rýgl 0 bodu, Jakub Voňka 0 bodu

Druhá prohra znamená, že se pro další pokračování turnaje naše družstvo kvalifikovalo do Kurt Posiles Trophy pro týmy na 25-40 místě po základní části. Systém bude již vyřazovací, a naše družstvo bude patřit k favoritům. Máme se tedy po Novém roce zase na co těšit!