Reprezentační premiéra Tomáše Matušky na turnaji WTT v Havířově

V Havířově se uskutečnil Světový pohár mládeže ve všech mládežnických věkových kategorií. Jednalo se o další z turnajů série WTT pod záštitou světové stolnětenisové federace ITTF. Na tomto turnaji si svoji reprezentační premiéru odbyl náš Tomáš Matuška. V kategorii U11 byl jakožto nejlepší hráč ČR dané věkové kategorie povolán do reprezentace své země. Na turnaji startovala celá řada států z celého světa včetně tolik dominantní Asie. Samotný turnaj začal skupinovým systémem. Tomáš měl ve své skupině soupeře ze Spojených arabských emirátů, Polska a České republiky.  V prvním zápase vcelku lehce poráží svého reprezentačního kolegu Filipa Bednáře. Ve druhém nastoupil proti nebezpečnému hráči z Polska. Pohraniční soupeř Wojciech Flaumenhaft byl o to nepříjemnější, že hrál levou rukou. To dělalo Tomášovi velké problémy v prvním setu, který lehce prohrál. Ve druhém se hra vyrovnala, ale po šťastnější koncovce si připsal druhý set. Třetí šel za námi a ve čtvrtém setu jsme si drželi vedení až do samotné koncovky. Tam byl lepší polský hráč a tím završil výhru v poměru 3-1. Do posledního zápasu ve skupině naskočil proti hráči Rashed Rashed ze Spojených arabských emirátů. Začali jsme výborně a vyhráli první set. Ve druhém jsme nedotáhli koncovku druhého setu a bylo srovnáno. Třetí a čtvrtý set již byl lepší soupeř a Tom prohrál i druhý zápas. Po dvou porážkách a jedné výhře ze skupiny nepostoupil a na Světovém turnaji mládeže skončil.