Radim Gazárek stříbrný, Tomáš Matuška bronzový ve dvouhře, Hugo Šmika zlatý ve čtyřhře na BTM ČR!!!

Těžko uvěřitelný sportovní příběh se odehrál na celorepublikovém bodovacím turnaji mladšího žactva ve Vlašimi. Náš klub reprezentovala pětice hráčů, kteří byli připraveni uspět. Tři chlapci, konkrétně Tomáš Matuška, Hugo Šmika a Radim Gazárek startovali v turnaji kategorie A, sourozenci Dostálovi Honzík a Julie hráli turnaj B. V turnaji A v konkurenci nejlepších 48 hráčů se v základních čtyřčlenných skupinách dařilo nejvíce Tomášovi, který skupinu ovládl. Radim prohrál pouze s turnajovou trojkou Rostislavem Kleslou z TTC Frýdku-Místku a po dvou nadcházejících výhrách postoupil z druhého místa. Hugo ze začátku turnaje působil dosti nervózním dojmem, nedokázal prodat formu z minulého týdne a ze skupiny nepostoupil. V soutěži B Jan Dostál vyhrál svoji základní skupinu, Julča po jedné výhře a jedné prohře na poměr setů nepostoupila. V nadstavbě jsme rozjeli doslova divokou jízdu. Radim Gazárek v 1. kole pavouka poráží talentovaného Richarda Febera (SKST Havířov), ve druhém kole smetl Adama Solfronka (MS Brno) a ve třetím si poradil s obranářem Jáchymem Baštou (TTC Praha). Tímto si vybojoval účast v semifinále turnaje. Tomáš měl díky nasazení první kolo volné, ve druhém si s přehledem poradil s Antonínem Horákem (TJ Sokol Hradec Králové), ve čtvrtfinále svedl nevídanou bitvu s Kristianem Píšem (SK Přerov). První set nám nevyšel, ve druhém se Tom zlepšil a po zásluze zvítězil. Třetí set byl v režii hostinnského stolního tenisty a v zápase se ujal vedení 2-1. Ve čtvrtém setu se hráč z Přerova zvedl a srovnal stav na 2-2. Pátý set nám nevycházel dle představ, neustále jsme dotahovali náskok soupeře až do samotné koncovky. V ní vedl Píš již 9-7. V tom okamžiku ale Tomáš předvedl sportovní srdce, nebál se změny umístění prvních úderů a zápas otočil ve svůj prospěch. Krásný zápas plný zvratů. Tímto výsledkem svedl los Radima a Tomáše do semifinálové bitvy. Neskutečný zápas plný krásných dlouhých výměn pro sebe nakonec ukořistil Radim a poprvé ve své sportovní kariéře stanul ve finále velkého turnaje. V něm mu v cestě za zlatým snem stál první nasazený hráč turnaje Laštovka (KST Zlín). Radim bojoval, nechtěl soupeři zlatou medaili darovat. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Laštovka vedl 2-1 na sety, Radim měl setbol na srovnání skóre na 2-2. Bohužel ho nevyužil a favoritu podlehl po bitvě 1-3 na sety. Ohromná pochvala pro Radima, neskutečný sportovní příběh byl na světě. V součtu medailí jsme zdaleka neskončili. Nově složený pár ve čtyřhře chlapců Rostislav Klesla - Hugo Šmika procházel celým turnajem jako nůž máslem a po zásluze zvítězil v celém turnaji!!! Pro Huga Šmiku je to vůbec první medaile na celorepublikovém bodovacím turnaji. A pokračujeme. V B turnaji se Honzík Dostál zlepšoval zápas od zápasu a po zásluze se probojoval až do finále turnaje. V něm mu byl za soupeře Kryštof Matuš. Honzík i přes veškerou snahu na zlato nedosáhl, ale i tak je pro něj finálová účast nejlepším dosavadním výsledkem v jeho kariéře. Dětem blahopřeji a děkuji za neskutečný sportovní zážitek!!!