Final Three TT-Intercup 2019/20 Kurt Posiles Trophy

O víkendu 22.-23.8. se v městské sportovní hale v Hostinném uskutečnil jeden z vrcholů letošní stolně-tenisové sezóny, a to závěrečný turnaj o titul vítěze TT-Intercup Kurt Posiles Trophy 2019/2020.

V základní skupině letošního ročníku TT-Intercup 2019/20 se klub Tatran KRPA Hostinné blýskl vítězstvím 7:0 v nizozemském Enschedenásledující domácí prohra s polským KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów v poměru 2:5 týmu přisoudila pro čtvrtfinále závěrečné částrakouský UTTC Halbturn, kam si výprava z Hostinného dojela pro cenné vítězství 4:1 a postup do semifinále.

Po předčasném ukončení všech letošních stolně-tenisových soutěží z důvodu restrikcí kvůli koronavirové pandemiise následně řešilo i dohrání závěrečných kol letošního ročníku TT-Intercup.

Po uvolnění restrikcí klub TJ Tatran KRPA využil možnost přivést do Hostinného divácky atraktivní evropské týmy a přihlásil se k pořadatelství závěrečného turnaje nadstavbové části evropského poháru TT-Intercup.

Do městské sportovní haly tedy následně přicestoval velice silný soupeř z belgického Bruselu CTT Royal ALPA Schaerbeek Woluwe.

V letošní sezóně byli hráči tamního klubu suverénními lídry první národní ligy, v evropském poháru se opírali především o výkony stabilního kádru v čele se 17. hráčem belgického žebříčku Davidem Henkensem, kterého přijeli podpořit další výborní belgičtí hráči Rodrigue Jamin a Valentin Laroche.

Dalším účastníkem závěrečného klání byl francouzský tým z Paříže TT Charenton, který hraje v současnosti velmi kvalitní druhou nejvyšší francouzskou ligu s názvem N2.

Do Hostinného přijeli v sestavě: Daniel Amaral, Nikolas Capitaine a Antoine Touati

Proti této atraktivní konkurenci nastoupil domácí tým Tatran KRPA z Hostinné, stálý účastník 2. ligy, ve zkušené sestavě v čele s Richardem Schwabem, kterého doplnil Roman Zavoral, Sláva Kalenský a Vojta Rýgl.

V sobotu 22.8. ve 13h proběhlo slavnostní zahájení, po kterém následovalo první kolo turnaje, ve kterém se utkaly týmy  KRPA vs. CTT Royal ALPA.

Úvod obstarala velmi atraktivní podívaná, když proti sobě nastoupily opory obou družstev Roman Zavoral a David Henkens. Po úvodních dvou vyhraných koncovkách pro domácího hráče se ale belgický soupeř nevzdal a srovnal na 2:2, rozhodující set pak pro sebe přece jen ale získal Roman Zavoral a trochu nečekaně i první bod pro domácí.

V dalším utkání Sláva Kalenský neudržel vedení 2:1 a podlehl dvojce belgického týmu hráči Rodriqu Jaminovi v rozhodujícím pátém setu. Ve třetím utkání nedal Richard Schwab Valentinu Larochovi šanci a  vítězstvím 3:0 pojistil jednobodové vedení domácího týmu. V následující čtyřhře pak sehraná dvojice Richard Schwab – Sláva Kalenský otočili nepříznivé skóre 0:2 a vyhranou koncovkou pátého setu získali pro domácí velice uklidňující a důležitý třetí bod. V pátém utkání pak Roman Zavoral potvrdil svou formu a jasně přehrál Rodriqua Jamina, když neztratil ani set a zajistil tak domácímu týmu vítězství nad favorizovaným soupeřem v poměru 4:1.

Od 17:30 se pak uskutečnilo kolo druhé, v kterém proti sobě nastoupily oba zahraniční týmy CCT Royal ALPA vs. TT Charenton.

V prvním utkání nestačil Valentin Laroche na Nicolase Capitaina a po jeho vítězství 3:2 šel do vedení tým z Francie. To ale bylo z jejich strany vše, zbytek utkání se odehrál pod taktovkou belgického týmu. Nejprve David Henkens přehrál 3:1 francouzskou jedničku Daniela Amarala, poté Rodrique Jamin  vyprovodil od stolu 3:0 Antoina Touatiho. Tým z Paříže vzdoroval ve čtyřhře, kde dvojice Capitaine – Amaral vedla 2:1 s párem Laroche – Henkens, ale Belgičané skóre otočili ve svůj prospěch a výsledkem 3:2 nakročili k celkovému vítězství. To jen potvrdil Valentin Laroche, který v závěrečné dvouhře trochu překvapivě nedal francouzské jedničce Danielovi Amaralovi šanci a pojistil celkové vítězství v poměru 4:1.

V neděli 23.8.2020 od 13h proběhlo po slavnostním zahájení třetí a závěrečné kolo mezi TT Charenton vs. KRPA, které mělo rozhodnout o vítězi a celkovém pořadí v TT-Intercup Kurt Posiles Trophy pro rok 2019/20.

Domácím stačily k celkovému triumfu uhrát pouhé dva vítězné zápasy. Hru na jistotu ale hráči nemají v povaze a do soupeře z Paříže se pustili s plnou vervou. Vojta Rýgl nejprve svou typicky jistou hrou bez ztráty setu smetl ze stolu Antoina Touatiho, Richard Schwab potom nechal Nicolasi Capitainovi uhrát pouhý set. Roman Zavoral se dalším utkáním s nepříjemně hrajícím Danielem Amaralem trochu protrápil, ale zkušeným výkonem nejprve otočil ve svůj prospěch třetí set a poté i celý zápas, který znamenal už komfortní tříbodové vedení domácího týmu. Závěr utkání a i celého turnaje pak obstarala dvojice Richard Schwab – Sláva Kalenský, když 3:1 přehrála pár Touati – Capitaine a zpečetila tím celkové vítězství v celém turnaji a historický úspěch oddílu stolního tenisu v Hostinném.

Po skončení utkání a lehké úpravě sálu následovalo slavnostní vyhlášení výsledků s předáním cen, kdy cenu za nejlepšího hráče turnaje získal Roman Zavoral.

Celkové vítězství zůstává v Hostinném, stříbro putuje do Belgie, na bronzový stupínek se postavil tým z Paříže.