Bára Antošová na Eurominichamps 2018

Mladší žákyně Bára Antošová reprezentovala Českou republiku a náš oddíl na letošním Eurominichamps !!!

Ve dnech 24. – 26.srpna 2018 se ve francouzském  Schiltigheimu uskutečnil již 14.ročník „neoficiálního mistrovství Evropy  mladšího žactva“ Eurominichamps 2018. Mezi 333 účastníky z 30 zemí Evropy, Japonska a USA nechyběla ani výprava reprezentace České republiky ve složení:

žákyně 2006          Pisárová Kateřina (KST Rakovník)           

                               Sazimová Adéla (SK Dobré)

                               Ďuláková Kateřina (KST Zlín)

žákyně 2007          Šichanová Vendula (SK Dobré)

                               Ščibrániová Magdaléna (SKST Baník Havířov)

                                Antošová Bára (TJ Tatran Hostinné)

žáci 2006               Šíp Martin (SK DDM Kotlářka Praha)

                               Kment Tomáš (SKST Baník Havířov)

žáci 2007               Sochor David (AC Sparta Praha)

                               Morávek Jindřich (TJ Jiskra Strážnice)

                               Holub Štěpán (HB Ostrov Havlíčkův Brod)

                               Jinek Matyáš (HB Ostrov Havlíčkův Brod)

trenéři:                    Pytlík Martin

                               Košťál Radek

                               Bajger Martin

                  Linert Martin - předseda KM ČAST

doprovod:          Jinek Miroslav

                          Štěpánek David

                              

Část naší výpravy (M.Šíp, D,Sochor, K.Pisárová, A.Sazimová a M.Ščibrániová pod vedením trenérů M.Bajgera a M.Linerta) dorazila do Francie již 16.srpna 2018, kdy se v termínu 16. – 23.srpna 2018 podobně jako v předchozích letech zúčastnila v nedalekém Matzenheimu přípravného kempu před turnajem Eurominichamps spolu s výpravami Francie, Japonska, USA a Belgie. Tréninkový kemp probíhal pod vedením francouzských trenérů z celostátního programu vyhledávání talentů Damiena Loiseau, Stéphane Huclieze, Guillaume Simonina a Benjamina Genina. Naši hráči a hráčky měli opět možnost vyzkoušet si způsob přípravy svých vrstevníků ve Francii. Program byl v první části kempu velmi náročný, každý den hráči absolvovali dva tréninky po 3 hodinách zaměřené na zvýšení tréninkových objemů, úderovou jistotu, podání a jeho příjem. V první polovině kempu byl každý hrací den zahájen 45 minutovou kondiční částí formou kruhového tréninku. V neděli 19.8. 2018 jsme trénovali jen dopoledne,odpolední program byl naplněn prohlídkou města Sélestat. Druhá polovina kempu byla zaměřena již více na ladění směrem k turnaji, takže jsme se věnovali více kombinacím s podáním, a to s důrazem na první topspin, případně na blok, dále byly pravidelně zařazovány tréninkové sety. Naši hráči a hráčky nakonec zvládli náročný program bez větších potíží a dokázali se tak kvalitně připravit na turnaj Eurominichamps.

Turnaj Eurominichamps má složitý a náročný kvalifikační klíč, kdy v kategorii chlapců byla kvalifikace hrána ve čtyřech stupních, vždy ve skupinách, a to první a druhý stupeň ve čtyřčlenných skupinách, kdy hráči na 1. – 3.místě postoupili do dalšího stupně a třetí a čtvrtý stupeň ve tříčlenných skupinách, kdy hráči na 1. a 2.místě postoupili do dalšího stupně. V kategorii děvčat byla kvalifikace hrána ve třech stupních, též ve skupinách, a to první stupeň ve čtyřčlenných skupinách, kdy hráčky na 1. – 3.místě postoupily do dalšího stupně a druhý a třetí stupeň ve tříčlenných skupinách, kdy hráčky na 1. a 2.místě postoupily do dalšího stupně. Z kvalifikace postupovalo do hlavní soutěže v každé kategorii 32 hráčů a hráček, kteří dále hráli progresivním k.o. systémem o konečné umístění. Ostatní hráči a hráčky byli postupně zařazováni do soutěže útěchy, která byla hrána též v několika stupních, kdy nejlepších osm hráčů a hráček dohrávalo též o konečné umístění.

Do závěrečného nedělního programu o konečné umístění v hlavní soutěži i v soutěži útěchy se nakonec probojovala čtveřice našich hráčů a hráček. V kategorii žáků ročníku 2006 obsadil Martin Šíp 5.místo v soutěži útěchy (celkově 37.místo). V kategorii žákyň ročníku 2006 se stejně jako v loňském roce probojovala Kateřina Pisárová do hlavní soutěže, kde bohužel prohrála v 1.kole s Portugalkou Fernandesovou 3:11 v pátém setu, když vedla 2:1 na sety a 4:1. Nakonec obsadila pěkné 29.místo. V soutěži útěchy stejné kategorie obsadila 5.místo (celkově 37.místo) Adéla Sazimová, když v soutěži útěchy prohrála s pozdější vítězkou útěchy, domácí nadějí Cleou Stoppeleire. Nejúspěšnějším členem naší výpravy se stal v kategorii žáků ročníku 2007 a mladších Jindřich Morávek, který v rozhodujícím zápase ve 4.stupni kvalifikace s Valentinem Celikkaya-Schaeffer z francouzského regionu Grand Est dokázal obrátit nepříznivý stav 0:2 na sety a 4:8 a postoupil tak do hlavní soutěže. Po vítězství nad Američanem Hsu 3:1 postoupil do osmifinále a nakonec obsadil velmi pěkné 16.místo, čímž si vybojoval nominaci na říjnový turnaj Stiga Masters Minimes v belgickém Blegny.

 

Umístění ostatních českých reprezentantů:

chlapci 2006:      Kment Tomáš 49. – 56.

dívky 2006:         Ďuláková Kateřina 49. – 56.

chlapci 2007:      Sochor David 49. – 56.

                            Holub Štěpán 65. – 72.

                            Jinek Matyáš 65. – 72.

dívky 2007:            Šichanová Vendula 41. – 48.

                               Ščibrániová Magdaléna 57. – 64.

                               Antošová Bára 65. – 72.

 

Určitě jsme očekávali účast více našich hráčů v hlavní soutěži. Bohužel se však turnaje nezúčastnil Štěpán Brhel, který by byl určitě adeptem na umístění v hlavní soutěži. Pro ostatní členy výpravy byl tento turnaj velkou zkušeností a především motivací do dalšího tréninku. Co se týká herního projevu našich hráčů, tak stále zaostáváme v kvalitě podání, příjmu podání a jistotě prvního topspinu. Dále mají naši hráči velké problémy s pohybem. Závěrem bych rád poděkoval všem přítomným rodičům a trenérům za jejich pomoc a podporu a všem našim hráčům za jejich výkony a za vzornou reprezentaci České republiky.

Kompletní výsledky 14. ročníku turnaje Euro Mini Champ’s najdete na:  www.eurominichamps.com