TT INTERCUP - postup do finále!!!

sobotu 13.4.202sehrálo družstvo TJ Tatranu KRPA Hostinné semifinále letošní nadstavbové části TT-Intercup 2023/24 s názvem Kurt Posiles Trophy.  Po vítězném únorovém čtvrtfinálovém utkání s polským týmem Powiat Czestochowski ALTS Poczesna, které Hostinné vyhrálo 4:0, se soupeřem na cestě do finále letošního ročníku stal tým z pařížského předměstí - Charenton T.T. Za domácí družstvo nastoupili zkušení matadoři Daniel Amaral (1977), Nicolas Capitaine (1978) a Florent Bignot (1970)Za Hostinné pak v doprovodu nejvěrnějších fanoušků Tomáš Drahotský, veteráni Richard Schwab a Sláva Kalenský, v případě potřeby byl připraven nastoupit ještě prezident oddílu Petr Bartoš. Po slavnostním nástupu ve velmi přátelské atmosféře k prvnímu zápasu nastoupil Tomáš proti nepříjemně hrajícímu obranáři a opoře týmu Danielovi AmaraloviPapírově lepšího soupeře se rozhodně nezalekl a odehrál velmi dobré utkání, bohužel bez zisku setu. Ve druhém zápase Richardovi překvapivě vzdorovala trojka týmu Florent Bignot, když musel otáčet nepříznivý stav 1:2. Pátý set byl už ale jasně v jeho režiiNásledující dějství vyplnilo utkání dvojek obou týmů, kdy proti Slávovi nastoupil Nicolas Capitaine. Domácí hráč získal pouze druhý set, jinak tahal za kratší konec. Další bodovou možností k navýšení průběžného vedení byla po krátké pauze čtyřhra, kdy dvojice Richard se Slávou nastoupila proti Amaral-Capitaine. Hosté domácím povolili opět pouze jeden set, po zbytek utkání byla patrná převaha naší sehrané dvojice. V pátém zápase, kdy se utkaly jedničky obou týmů, si Richard v pěti setech plných velmi kvalitních výměn nakonec poradil s výborně hrajícím obranářem Danielem Amaralem, což vedlo ke konečnému skóre 1:4 pro hosty z Hostinného a k postupu do finále Kurt Posiles Trophy letošního ročníku TT Intercup. Ve druhém semifinále hostí německý tým Tischtennisclub Allround Immelborn italský tým ze Sardínie ASD TT Santa Tecla Nulvi.